VELJAČA
18.02. XCO „KAMENA“ Brdsko biciklistička utrka zimske lige Dalmacije

OŽUJAK
06.03. PAKOŠKE MAŠKARE Zabavni program, „Čudinov pametan dan“ (gastro)
31.03. PAKOŠTANE BLU & GREEN TRAIL Uskršnja utrka (10 & 25 km)

TRAVANJ
02.04. USKRŠNJA MARENDA (9:00) Uskršnji ponedjeljak (gastro program 9:00-12:00)
08.04. HAJDEMO DO VRANE planinarski pohod (Pećina-Bak-Krklješi)
30.04. DJEČJA MTB UTRKA

SVIBANJ
01.05. MTB MARATON VRANSKO JEZERO (Pakoštane-Vransko jezero)
31.05. MALO KRIŽI – MALO BIŽI (20:00) gastro, zabavni program

LIPANJ
10.06. NASTUP KUD-a PAKOŠTANE etno program
17.06. ZABAVNI PROGRAM
22.06. VEČER DALMATINSKE PISME (21:00) zabavni program
24.06. ZABAVNI PROGRAM
30.06. ŠKOLJKA (21:00) Festival klapa

SRPANJ
01.07. MIRISI DALMACIJE (19:30) etno/gastro, zabavni program
05.07. PLES POD ZVIJEZDAMA (21:00) Plesni studio K2 (DJ evergreen program)
08.07. VEČER DALMATINSKE PISME (21:00) zabavni program
12.07. ŠKOLJING (17:00) sport, zabava (otok Veli Školj, 17:00)
15.07. MATERINE UŽANCE (19:30) etno/gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta
19.07. NASTUP KUD-a PAKOŠTANE etno program
22.07. FEŠTA OD POMIDORA (19:30)gastro, zabavni program
24.07. PLES POD ZVIJEZDAMA (21:00) Plesni studio K2 (DJ evergreen program)
26.07. VEČER DALMATINSKE PISME (21:00) zabavni program
31.07. DAN OPĆINE PAKOŠTANE (20:30) gastro, zabavni program, vatromet

KOLOVOZ
05.08. ZABAVNI PROGRAM
07.08. NASTUP KUD-a PAKOŠTANE etno program
08.08. ZABAVNI PROGRAM
09.08. ŠKOLJING (17:00) sport, zabava (otok Veli Školj, 17:00)
10.08. PLES POD ZVIJEZDAMA (21:00) Plesni studio K2 (DJ evergreen program)
12.08. MATERINE UŽANCE (19:00) etno/gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta
13.08. ZABAVNI PROGRAM
15.08. VELIKA GOSPA (21:00) blagdan (zabavni program)
17.08. POMORSKA NOĆNA BITKA (21:00) scenski spektakl na moru (plaža Janice-21:00)
17.08. SREDNJOVJEKOVNI SAJAM (18:00) etno, gastro,centar mjesta (18:00)
18.-19.08. DANI VITEZOVA VRANSKIH (18:00) Srednjovjekovni viteški turnir
20.08. VEČER DALMATINSKE PISME (21:00) zabavni program
23.08. PLES POD ZVIJEZDAMA (21:00) Plesni studio K2 (DJ evergreen program)
26.08. LITNJA PRIČINJOŽA (18:30) sva lica smokve (gastro, zabavni program)
29.08. NASTUP KUD-a PAKOŠTANE etno program

RUJAN
02.09. MATERINE UŽANCE (18:30) etno/gastro manifestacija u staroj jezgri mjesta
06.09. ZABAVNI PROGRAM
09.09. ZABAVNI PROGRAM

Napomena: Ona događanja uz koja nije naznačeno mjesto održavanja održavat će se u centru mjesta (pozornica ili plato ispred mjesne crkve).